domů o nás aktuality akce vozidla odkazy kontakty
   2015      2016      2017      2018    <<<   AKTUALITY   
Děkujeme všem spolupracovníkům, sponzorům a příznivcům za podporu v roce 2017 a přejeme krásné vánoční svátky a vše nejlepší v roce 2018.
Danke an Herr Jörg Hentschel, wir wünschen nicht nur viele glückliche Reisen mit Ihren Motorrad!
Pan Jan Jáchymstál nám věnoval hradlový přístroj výpravčího z odbočky Skály. Přístroj bude vystaven v naší muzejní dopravní kanceláři.
Jestli ještě nemáte program na 16. září, můžete s námi vyrazit na Mělnické vinobraní. V přiloženém pdf najdete jízdní řád. Těšíme se na Vás.
Poslední letošní jízda Rosničky a Muzejní den je za námi. Děkujeme všem cestujícím i návštěvníkům za vaši přízeň. Letos nás čeká ještě jízda na Mělnické vinobraní, která se uskuteční 16.9.
Pokud nás chcete navštívit a ještě jste u nás nebyli, tak jsme pro Vás připravili mapku, která Vás k nám do depa navede.
Máme za sebou první letošní prázdninový Muzejní den, který se konal 8.7. Velice nás těší zájem o návštěvu depa, v sobotu se do depa podívalo téměř 200 návštěvníků!
Těšíme se na Vás znovu 22. 7.
1.7. poprvé vyjela Rosnička v čele historického vlaku po Českém ráji. Počasí nám moc nepřálo,
ale atmosféru ve vlaku to nezkazilo.
17.6. se náš motoráček "oblékl" do svatebního a odvezl svatebčany z Děčína do Chřibské.
Ještě nevíte, co budetet dělat 15. července? Přidejte se k nám a pojeďte na country a bluegrass festival na hradu Bezděz. Další detaily naleznete i v přiloženém plakátu. Po zbytek prázdnin se také můžete podívat k nám do depa v Turnově. Vše podstatné najdete v přiloženém plakátu.
Těšíme se na Vás.
V Českém ráji se letos chystá spousta jízd, a tak vznikly speciální stránky www.vlakemrajem.cz, kde najdete všechny detailní informace nejen o našich jízdách, ale i spřízněného spolku KPŽČR. Rozvrh jízd a další detaily naleznete i v přiloženém plakátu. Při jízdách parním vlakem se budou hrát loutková představení.
8.7. - Červená Karkulka (loutkový spolek Na Židli, Turnov)
22.7. - Pohádky o pejskovi a kočičce (loutkový spolek Na Židli, Turnov)
5.8. - Smolíček Pacholíček (lidový loutkař Jiří Polehňa)
26.8. - Perníková chaloupka (loutkový spolek Na Židli, Turnov).
Těšíme se na Vás.
První otevření depa 10. června!
10. června jsme zahájili druhou muzejní sezónu v depu Turnov, kterou navštívilo téměř 500 návštěvníků. Oproti minulé sezóně byla možnost shlédnout Rosničku v novém laku, interiér M144 a posunovací lokomotivu Fablok LS150. Návštěvníci si mohli všimnout značného pokroku na modelovém kolejišti a malé expozice tažného a narážecího zařízení. Děti asi nejvíce potěšila jízda úzkorozchodnou železnicí na prodloužené trati, lokomotivní trenažér a ty nejmenší pískoviště. Děkujeme Všem návštěvníkům za účast a zveme Vás na další otvírací dny 8.7, 22.7, 5.8, 26.8 a 16.9.
Motoráček na výletě 13. - 14. května
Motoráček se minulý víkend zúčastnil společně s M131.1081 a 750.308 tradiční akce kolegů z Löbau. Součástí programu bylo i ježdění po kousku dnes již zrušené trati do Cunewalde. I přes občasnou nepřízeň počasí, panovala v Löbau velmi příjemná atmosféra a doufáme, že se tam za rok podíváme znovu.
Léto se nám blíží a brány depa se již brzy otevřou. Rozvrh jízd a detaily naleznete v přiloženém plakátu a pro zájemce i v němčině. Čekají Vás jízdy zvláštních vlaků a historického autobusu, výstava železničních vozidel, úzkorozchodná železnice, modelové kolejiště, dopravní kancelář výpravčího, šlapací drezína, autoveteráni nebo parní stroj. Těšíme se na Vás.
!!!Letošní rok se nám pomalu rozjíždí!!!
Ani letošní zimu jsme na Vás nepřestali myslet a připravili jsme pro Vás několik akcí. Již 10.6 je nachystáno zahájení muzejní sezóny s jízdami zvláštních vlaků, otevřením expozic a třešinkou na dortu bude výstava železničních obrazů Libora Machálka. Rádi Vás také uvidíme během prázdnin a proto jsme pro Vás nachystali další muzejní dny a to na 8.7, 22.7, 5.8 a 26.8. Fanoušky našeho motoráčku rádi svezeme na Mělnické vinobraní 16. září. Všechna tato data najdete pohromadě na našem plakátu v pdf.Zatím jen takto stručně. Bližší informace určitě včas zveřejníme a uvidíme, co pěkného nám letošní rok ještě nachystá. Nabírejte síly na blížící se jaro!
© copyright 2015 | Věra Mansfeldová | photo by Ladislav Doškář