domů o nás aktuality akce vozidla odkazy kontakty
   2015      2016      2017      2018    <<<   AKTUALITY   
>
Přejeme Vám, aby bolavá, sehnutá záda, upracované, mozolnaté ruce a bezesné noci s rozzářenýma očima při plánování a plnění Vašich snů a přání, Vám činila stejnou radost jako nám. Budeme se těšit na setkání s Vámi v tom dalším šťastném sedmičkovém roce.
Prosinec 2016
Sezóna akcí pro veřejnost je za námi a my se vracíme do útrob správkárny a pokračujeme v práci. Práce pokračují například na parní lokomotivě 310.901, na motorové lokomotivě T212.0026 nebo na fukaru, který bude příští rok poháněn parním strojem.
Zase máme kus práce za sebou!
Během opravy Po opravě
Možná už to vypadalo, že pořádáme jen jízdy a práce stojí, ale není tomu tak. Své úsilí V letošním roce jsme věnovali služebnímu vozu Daa-k. U nás ho však neuvidíte. Svůj domov má u Železniční společnosti v Tanvaldě

!!! UPOZORNĚNÍ !!!
Zvláštní vlak s naším motoráčkem do Mělníka 17.9. pojede kvůli výluce přes Mšeno. Zpátky z Mělníka tedy pojedeme o něco dříve. Přesný čas bude ještě upřesněn.Děkujeme za pochopení.
17. 9. 2016
17. září jedeme s naším motoráčkem z Turnova do Mělníka na vinobraní. Užijte si Mělnické vinobraní bez starostí. Jízdní řád naleznete v přiloženém plakátu.
13. 8. 2016
Už máte plány na 13. srpna? Jedeme s naším motoráčkem z Turnova do České Lípy. Můžete tak navštívit městské slavnosti v Doksech nebo některý z hradů (Bezděz, Zvířetice). Jízdní řád naleznete v přiloženém plakátu a stejně tak i tipy na výlet po cestě.
Léto 2016
Turnovské železniční muzeum bude otevřeno tento rok ještě ve 4 dalších termínech a to 9.7.2016, 23.7.2016 , 6.8.2016 a 27.8.2016. Podrobnosti naleznete v přiloženém plakátu.
11.06.2016
V sobotu 11.6.2016 jsme poprvé otevřeli prostory železničního muzea v turnovského depu. K této příležitosti jsme pro Vás vypravili 3 zvláštní motorové vlaky ze stanic Liberec, Mladá Boleslav a Tanvald. Prostory depa byli otevřeny v podobném rozsahu, jako před rokem. Jen jsme přidali pár drobností navíc. Přestože akce nebyla podpořena žádným parním vlakem, překvapila nás poměrně vysoká návštěvnost přesahující 300 návštěvníků. Všem zúčastněným děkujeme za podporu a budeme se těšit na další návštěvu.
!!! Blíží se Den dětí !!!
Jsme rádi, že jsme se s Vámi viděli 21.5 na naší první veřejné jízdě s 810 v tak hojném počtu a přálo nám i počasí. O den později jsme podnikli i zkušební jízdy s Rosničkou. Absolvovala ji na výbornou, a tak jí můžete vidět už 4.6 v Kořenově na Den dětí na Zubačce. Více informací si můžete stáhnout na plakátu v pdf nebo najít na stránkách hlavních pořadatelů.
!!!Další jízdy jsou za rohem!!!
Pokud se Vám nepoštěstilo vidět nás 15.5 a nebo Vám nepřálo počasí, můžete to zase zkusit 21.5 při otvírání Máchova jezera (plakát v pdf) nebo můžete spojit jízdu s naším motoráčkem s návštěvou našeho depa 11.6. Zde si můžete stáhnout plán jízd i plakát k akci.
!!!POZOR!!! 15 .5. 2016 se blíží
Tak konečně pro Vás máme bližší informace k 15.5. M 152.0604 bude jezdit na oslavách tratě Mladá Boleslav - Lomnice. Bližší informace a jízdní řád můžete najít např. na facebooku Mladoboleslavského železničního spolku.
Leden – Duben 2016
Po delší době způsobené nedostatkem času jsme dali dohromady jakýsi souhrnný přehled toho, čím jsme se zabývali. Na T334.0866 průběžně pokračujeme v opravách vedoucích k jejímu zprovoznění a přihlášení. Demontovali jsme a nechali zrevidovat vstřikovací čerpadla, vyměnili jsme olejové náplně nápravových převodovek a motoru, demontovaly jsme vzduchové jímky a horlivě se věnujeme přípravě T334.0866 na provedení tlakových zkoušek a defektoskopii plášťů.

Kolegové z Železniční společnosti Tanvald si u nás objednali provedení obnovy nátěru skříně služebního vozu Daak. Vůz jsme opálili, obrousili, oklepali kování a v tuto dobu je skříň nafermežována, vytmelena a připravena na vrchní nátěry.

Úzkorozchodníci z NPŽ stihli provést střední opravu motoru škoda 2S110 a na lokomotivě BN30U. Když dostali chuť na poněkud hrubší práci, tak zvládli položit další metry kolejiva na pozvolna se prodlužující drážce.

Zároveň pokračují průběžné přípravy spojené se snahou otevřít brány LD Turnov pro veřejnost v roce 2016.
Letošní zima je na nás mírná a my se budeme těšit na setkání s Vámi během několika následujících akcí v tomto roce. Přehled akcí ve formě plakátu v pdf formě.
datum akce detail
15.05. Oslavy výročí tratě
Stará Paka - Lomnice n.P. - Sobotka
zatím bez bližších informací
21.05. Motoráčkem na Otevírání Máchova jezera zvláštní vlak v trase Turnov - Doksy a zpět
11.06. Zahájení muzejní sezóny v turnovském depu otevření turnovského depa s bohatým programem, zvláštní vlaky pojedou do Turnova z Tanvaldu, Liberce a Mladé Boleslavi
09.07. Otevření expozice v turnovském depu otevření turnovského depa
23.07. Otevření expozice v turnovském depu otevření turnovského depa
06.08. Otevření expozice v turnovském depu otevření turnovského depa
13.08. Motoráčkem na městské slavnosti v Doksech zvláštní vlak Turnov - Doksy a zpět
a zvláštní vlaky v okolí Doks
27.08. Otevření expozice v turnovském depu otevření turnovského depa
17.9. Motoráčkem na mělnické vinobraní zvláštní vlak (Tanvald -) Turnov - Mělník
a zpět
© copyright 2015 | Věra Mansfeldová | photo by Ladislav Doškář